Kategori eşleştirmesi, Entegrapi'de bulunan kategorilerinizi n11'de hangi kategoriye karşılık geldiğini tanımlamanıza yarar. Kategori eşleştirmesini bir kere tanımladığınızda daha sonra Entegrapi altına eklediğini her ürün n11'de ilgili kategoriye eklenir. Böylelikle ürün ürün kategori seçmenize gerek kalmaz

n11 Kategori Eşleştirmesi Nereden Oluşturulur ?

 1. n11 kategori eşleştirme ekranına ulaşmak için ilk önce n11 entegrasyonunu etkinleştirmeniz gerekmektedir.

  n11 Kategori Eşleştirmesi Nereden Oluşturulur ?
 2. Kurulum kutusunda bulunan Entegrapi Seçenekleri iconuna da tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  n11 Kategori Eşleştirmesi Nereden Oluşturulur ?

n11 Kategori Eşleştirme Sayfasında Bulunan Alanlar

Kategori Eşleştirmeleri linkine tıkladığınızda açılan ekranın sağ üst köşesinde bulunan "YENİ EKLE" butonuna basınız. Açılan sayfada gerekli alanları seçerek kategori eşleştirmelerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Kategori eşleştimesi yapmadan önce en az bir adet n11 şablon tanımlaması yapmalısınız.

Entegrapi Seçenekleri

 1. Sistemde Tanımlı Kategori Adı: Entegrapi'de tanımlı hangi kategoriyi eşleştirmek istiyorsanız bu alandan seçebilirsiniz.
 2. Ürünler : Eğer ürün bazlı eşleştirme yapmak istiyorsanız bu alanı kullanarak eşleştirme yapmak istediğiniz ürünleri tek tek seçebilirsiniz.
  Tanımladığınız şablonu kategori bazlı ya da ürün bazlı olarak kullanabilirsiniz. Bir kategori seçtiğinizde ilgili kategori ve alt kategorileri altındaki tüm ürünler işleme alınır.
  Ürün ya da ürünler seçtiğinizde sadece ilgili ürün yada ürünler işleme alınır. Her ikisinde de seçim yaparsanız kategori seçimi gözardı edilir ve ürün ya da ürünler işleme alınır.

n11 Seçenekleri

Entegrapi, n11 kategorilerini belirli aralıklarda günceller. Eğer güncellenmeyen bir kategori var ise pazaryeri'nin "işlemler" menüsünden "Kategori Eşleştirme için Pazaryeri Kategorilerini Güncelle" butonuna basarak güncel kategori listesini indirebilirsiniz.

 1. n11 Kategori Adı:  Bu alanı kullanarak bir üst bölümde seçmiş olduğunuz kategori veya ürünleri n11'de hangi kategoriye ekleneceğini seçebilirisiniz.
  Bazı durumlarda ürünlerinizi n11'de hangi kategoriye eklemeniz gerektiği bulamayabilirsiniz. Bunu öğrenmenin en kolay yolu n11.com a giderek sizin ürünlerinize benzer ürünler hangi kategoride yoğunlukla yer aldığını kolayca tespit edebilir ve o kategoriyi seçebilirsiniz.
 2. n11 Kategorisine Ait Marka: Entegrapi kategorinizin altında bulunan ürünlerin markalarını n11 ile otomatik eşleştirir. Sisteminizde bulunmayan marka olması durumunda veya gönderilen ürün(ler)ün marka bilgisi eşleştirilemediğinde, bu alandan seçtiğiniz marka bilgisi n11'e gönderilir. 
  Eğer markanızın n11 de yer almasını istiyorsanız n11 temsilciniz ile iletişime geçip ilgili kategoriye markanızı ekletebilirsiniz.
 3. n11 Şablonu: Ürünlerinizin hangi şartlarda n11'e gönderilmesi gerektiği ile ilgili daha önceden tanımladığınız şablonu bu alandan seçebilirsiniz. n11 Şablonu tanımlamadıysanız nasıl tanımlamanız gerektiği ile ilgili bu sayfadan bilgi alabilirsiniz.

Yukarıdaki belirtilen alanlardan minimum zorunlu alanları doldurup sağ üstte bulunan "KAYDET" butonuna basarak kategori eşleştirmenizi oluşturmuş olursunuz. Dilerseniz Kaydet butonunun yanındaki aşağı ok işaretini tıklayarak "Kaydet&Kopyala"  yapabilir bir sonraki kategori eşleştirmesini kolayca ayarlayabilirsiniz.

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler