Pazarama Entegrasyon Kurulumu Başlatma

Entegrapi kurulum ekranına ulaşmak için sol menüde yer alan "Pazaryeri Yönetimi" menüsünün altındaki "Diğer İşlemler" sekmesindeki "Kurulum/Özet" bağlantısına tıklayın.

Pazarama'dan, Entegrapi'ye Ürünleri İndirme

 1. Pazarama pazaryerini aktif etme: Kurulumun ilk aşaması olarak açılan panelde sağ üst köşede bulunan pazaryerlerinden Pazarama'yı aktif ediniz.

  Ürünlerinizi Trendyol'a Gönderme

 2. Gelen ekranda kurulumu başlat butonuna tıklayınız. Trendyol'dan, Entegrapi'ye Ürünleri İndirme
 3. Entegrapi sizden Pazarama API Bilgilerinizi isteyecektir gerekli alanlara Satıcı ID (Supplier ID), Pazarama Api Kullanıcı Adı ve Api Şifresi anahtarlarınızı girip "DEVAM ET" butonuna basınız. 
 4. Gelen Ekranda Entegrapi'nin Pazarama üzerinde tespit ettiği ürün sayısı ile birlikte "ÜRÜNLERİ PAZARAMA PAZARYERİNDEN İÇERİ AL" ve "ALMADAN ÇIK" seçenekleri gelecektir. 

  Ürünlerinizi Trendyol'a Gönderme

 5. Eğer Pazarama'da daha önceden yüklenmiş ürünleriniz var ve bunları Entegrapi içerisine indirmek istiyorsanız " "ÜRÜNLERİ PAZARAMA PAZARYERİNDEN İÇERİ AL" butonuna tıklayınız. Ürünleri Entegrapi'ye indirmek istemiyorsanız ALMADAN ÇIK butonuna basarak bu adımı atlayabilirsiniz.
 6. Ürünleri içeri al seçeneğini seçtiğinizde Entegrapi, Pazarama'da bulunan ürünlerinizi içeri almaya başlayacaktır. Ürün sayısına göre bu işlem uzun sürebilir. Gelişmeleri açılan ekrandan takip edebilirsiniz. İşlem sırasında ekranınızı kapatabilir yada sayfadan ayrılabilirsiniz. Entegrapi ürün alma işlemini arka panda devam ettirecektir.

  Ürünlerinizi Trendyol'a Gönderme
 7.  İşlem tamamlandığında sistem size son durum hakkında bilgi ekranını gösterecektir. Sonraki aşamaya geçmek için "İŞLENEN ÜRÜNLERİ LİSTELE" butonuna basınız. Açılan ekranda indirilen ürünleri ve durumları gelecektir. İşleme devam etmek için "DEVAM ET" butonuna basınız.

  Ürünlerinizi Trendyol'a Gönderme

 8. Devam et butonuna bastığınızda Entegrapi, eğer Pazarama'da bekleyen siparişleriniz var ise indirmeye başlayacaktır.

Entegrapi'deki Ürünleri Pazarama'ya Gönderme

 1. Pazarama'dan ürünleri indirdikten sonra sistem Pazarama'da olmayıp sizde olan ürünleri göndermek için bir sonraki adıma geçer. 
 2. Gelen ekranda "ÜRÜNLERİ PAZARYERİNE GÖNDER" butonuna basınız.
 3. Entegrapi'deki ürünleri pazaryerine göndermeniz için en az bir "Şablon Tanımı" , en az bir "Kategori Eşleştirmesi" ve göndermek istediğiniz ürünlerinizin pazaryeri onay durumlarını aktif etmeniz gerekir.

  Ürünlerinizi Trendyol'a Gönderme


Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler