30 Dakika kadar kısa bir sürede sizde Shopify Kurulumunuzu tamamlayabilir ve ürünlerinizi buradan satabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler;

1. Kaydol:  Shopify ana sayfasından e-postanızı girin ve yeşil "Ücretsiz deneme başlat" butonuna basın. Shopify ücretsiz plan sunmuyor (zaten ticari site oluşturucularda sık görülen bir özellik değildir), ancak 14 Gün Ücretsiz Deneme seçeneği mevcut. Bu, en azından platformu test etme ve sizin için uygun olup olmadığına karar verme şansı verir. Yayına geçene kadar kart bilgilerinizi girmeniz gerekmez. Tek yapmanız gerekenler e-postanızı girmek, bir parola oluşturmak ve mağazanıza bir ad vermektir. Bu ad, sitenizin varsayılan URL’si olacaktır (örn. magazam.myshopify.com). Bu URL’yi değiştiremezsiniz, ancak daha sonra özel bir alan adı satın alabilirsiniz.

Bir sonraki adımda Shopify, adınız, adresiniz, ülkeniz ve iletişim numaranız dahil olmak üzere kendiniz hakkında biraz daha fazla bilgi vermeniz isteyecektir. Ayrıca ürünlerinizle ilgili birkaç soru sorulur. Bu bilgileri girdikten sonra kayıt işleminiz tamamlanır! Doğrudan Shopify panonuza gidersiniz. Bu, çevrimiçi mağazanızın oluşturulup yönetileceği yerdir. Buradan ürün ekleyebilir, siparişleri yönetebilir, kargo ücretlerini ayarlayabilirsiniz. 


2. Tema Seçin ve Mağazanızı Özelleştirin: Shopify 70'den fazla şablon (tema) bulabileceğiniz kendi kitaplığı ile geliyor. Onlar site tasarımınızın temelini oluşturacaktır. İki tür tema vardır: Ücretsiz ve premium. Tema kitaplığına gidin ve tümüne göz atmak için Shopify tema mağazasına git üzerine tıklayın. Bu noktada yalnızca ücretsiz temaların Shopify tarafından tasarlandığını ve desteklendiğini, premium temaların ise üçüncü taraf geliştiriciler tarafından üretildiğini belirtmekte yarar var. Bu, ücretli bir temayla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız destek için içerik oluşturucusuna başvurmanız gerektiği anlamına gelir. Shopify size yardımcı olmayacaktır.

3. Ürünleri Shopify Mağazanıza Ekleyin: Panonuza ve oradan Ürünler sekmesine gidin. Ürün ekle yazan yeşil büyük bir düğme göreceksiniz.

Bu, ürün bilgilerinizi girebileceğiniz yeni bir ürün sayfasını açar. Ürününüzün temel özelliklerini ve avantajlarını anlatan kısa tanımlarla içerik oluşturmalısınız ve ürünlerinize resim eklemelisiniz. 
Ayrıca aşağıdaki ürün bilgilerini de eklemeniz gerekir:

  • Ürün fiyatı
  • Ürün maliyeti (kar marjlarınızı görmek içindir, isteğe bağlı)
  • Envanter ayrıntıları (örn. Stok miktarı – SKU’lar ve barkodlar)
  • Nakliye bilgileri (örn. Ağırlık, boyutlar, gümrük bilgileri)
  • Ürün çeşitleri (örn. Boyut, renk, özelleştirme)
  • Etiketler
Bilgi eklemeyi tamamladığınızda, Ürünü kaydet seçeneğine tıklayın. Ürününüz otomatik olarak vitrine eklenir.

4. Ödeme Sistemi Kurulumu: Ödemeleri ayarlamak için Ayarlar > Ödemeler bölümüne gidin ve tercih ettiğiniz yöntemi seçin. Shopify size PayPal, Apple Pay, Amazon Pay, Google Pay ve Shop Pay gibi diğer birçok seçeneği de sunar.

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler