Kategori eşleştirmesi, Entegrapi'de bulunan kategorilerinizi pazaryerlerinde hangi kategorilere karşılık geldiğini tanımlamanıza yarar. Kategori eşleştirmesini bir kere tanımladığınızda, Entegrapi de bulunan kategoriler altında eklediğiniz her ürün pazaryerlerinde ilgili kategorilere eklenir. Böylelikle ürün bazlı kategori eşleştirmenize gerek kalmaz.

Kategori Eşleştirmeleri'ne Nereden Ulaşabilirim?

Kategori eşleştirmelerine sol menüdeki Pazaryeri Yönetimi bölümünün altında bulunan "Kategori Eşleştirmeleri" bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kategori Eşleştirmeleri'ne Nereden Ulaşabilirim?

Kategori Eşleştirmelerini Listeleme , Düzenleme Silme

Entegrapi'nin toplu kategori eşleştirmesi özelliğini kullanarak kategorinizi tüm pazaryerleri ile tek ekran üzerinden eşleştirme yapabilirsiniz.

Menüde bulunan "Kategori Eşleştirmeleri" butonuna bastığınızda daha önceden tanımlamış olduğunuz kategori eşleştirmelerinizin yer aldığı liste ekranına ulaşırsınız. Daha önceden tanımlanmış kategori eşleştirmeleriniz var ise bu ekranı kullanarak önceden tanımlanmış olan verilerinizi filtreleyebilir, güncelleyebilir veya silebilirsiniz. 

Toplu Kategori Eşleştimesi

Yeni Kategori Eşleştirmesi Yapma

Sağ üst köşede bulunan ""YENİ EKLE" butonuna basarak yeni bir eşleştirme yapabilirsiniz.

Kategori Eşleştirmesi Yapma

  1. "YENİ EKLE" butonuna basın,
  2. Açılan pop-up da yer alan "Kategori Seçimi" bölümünden Entegrapi daha önceden tanımladığınız kategoriyi seçin,
  3. Aşağıda bulunan Pazaryerleri Logolarına tıklayarak kategoriniz ile uyumlu pazaryeri kategorilerini seçiniz. Logolar arasında geçiş yaparak tek ekran üzerinden tüm pazaryerlerinin kategori seçimlerini yapın.
  4. Sağ üstte bulunan "KAYDET" butonuna basarak işlemi tamamlayın.

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler