Genel grid ekranı pazaryeri ile ilgili tüm işlemleri tek bir yerden kolay ve hızlı bir şekilde yapmanızı sağlar. Entegrapi kullanıcılarının en yoğun kullandıkları ekrandır. Bu ekrana pazaryeri entegrasyon seçeneklerinden herhangi biri seçili olan ana ürün ve varyantları listelenir.

Genel Grid Ekranı

Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz?

Filtreleme

Genel grid üzerinde pazaryeri entegrasyonu açık olan ürünleri listeleyebilirsiniz. Filtrele özelliğini kullanarak pazaryerine, fiyata, stok sayısına, markaya, eşleşme durumuna, kategori eşleştirmesi durumuna göre ve fiyat motoru aktifliğine göre filtreleme yapabilirsiniz.

Filtreleme

Ürün Detay Düzenleme

Genel grid ekranı üzerindeki ürün ismine tıklayarak ürün kartını kolayca düzenleyebilirsiniz. Ürün kartı üzerinde neleri değiştirebileceğinizi görmek için "Ürün Ekleme" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ürün Detay Düzenleme

Ürün Pazaryeri Kategorisini Güncelleme

Eğer bir ürünün pazaryerlerindeki kategorisini ürün bazlı olarak değiştirmek istiyorsanız, değiştirmek istediğiniz ürünün adının altında yer alan kategoriye tıklayarak gelen ekranda pazaryerlerindeki kategorisini değiştirebilirsiniz. 

Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz?

Ürün Pazaryeri Markasını Değiştirme

Eğer bir ürünün markasını pazaryeri özelinde değiştirmek istiyorsanız, değiştirmek istediğiniz ürünün adının altında yer alan marka bilgisine tıklayarak gelen ekranda pazaryerleri özelinde yeni marka tanımlayabilirsiniz.

Bu özellik daha çok Markaların pazaryerlerinde farklılık göstermesi durumunda kullanılmaktadır. Markadan kaynaklı eşleştirme problemini gidermek için ilgili pazaryerlerindeki markanın, pazaryerindeki yazılış şekli ile yazılması gerekmektedir.

Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz?

Ürün Listeleme Ekranına Ulaşma

Genel grid ekranına "Fiyat Sütununda" yer alan pazaryerleri ikonlarına tıklayarak o pazaryerine ait Ürün Listeleme Ekranına ulaşabilirsiniz. Ürün listeleme ekranında yapabileceklerinizi görmek için "Ürün Listeleri" sayfamızı ziyaret ediniz.

Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz?

Fiyat Motoru Ayarlama

Genel grid ekranında "Fiyat Sütünunda" yer alan Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz? etiket ikonuna tıklayarak ürün için fiyat motoru tanımlamasını kolayca yapabilirsiniz. Eğer bir ürün için fiyat motoru aktif ise ikon yeşil Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz? olarak gözükecektir. Fiyat motoru ile ilgili detaylı bilgi için "Fiyat Motoru" sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Ürün Bazlı Şablon Ayarlaması

Genel grid ekranında "Fiyat Sütununda" yer alan Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz? liste ikonuna tıklayarak ürün için ürün bazlı şablon tanımlaması yapabilirsiniz. Eğer bir ürün için daha önceden bir ürün bazlı şablon tanımlandı ise bu ikon kırmızı Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz? şekilde gözükecektir. Ürün bazlı şablon hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen "Ürün Bazlı Şablon Oluşturma" sayfamızı ziyaret ediniz.

Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz?

Eşleşme Durumlarını Görme Log Kayıtlarını İnceleme

Genel grid üzerinde bulunan "Eşleşme Sütununda" ürünün pazaryerindeki eşleşme durumlarını inceleyebilirsiniz. Eşleşme durumlarının üzerine tıklayarak son eşleme sırasındaki log kaydını inceleyebilir, eğer ürün eşleşmedi ise hangi sebeple eşleşmediğini öğrenebilir ve müdahale edebilirsiniz. 

Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz?

Ürünü Pazaryerinde Görme

Genel grid ekranında bulunan "İşlemler Sütununda" bulunan pazaryeri ikonlarına tıklayarak ürününüzün pazaryerindeki sayfasına kolayca ulaşabilirsiniz.

Pazaryerine Gönderme / Güncelleme

Genel grid ekranında bulunan "İşlemler Sütununda" bulunan "GÖNDER" butonuna basarak ürününüzü pazaryerine manuel olarak anında gönderebilirsiniz. Ürünü hangi pazaryerine manuel göndermek isterseniz ikonun yanındaki "GÖNDER" butonuna basmanız yeterlidir. Ürününüz pazaryerinde güncellenecektir.

Pazaryerine Özel Resim Yükleme

Bazı pazaryerlerinin ürün fotoğrafı kriteri mevcut resimlerinize uymayabilir. Bu sorunu açmak için pazaryerine özel ana ürün resmini belirleyebilirsiniz. Genel grid ekranında "İşlemler Sütununda" bulunan resim (Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz?) ikonuna tıklayarak pazaryerine özel fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz?

Manuel Eşleştirme

Genel grid ekranında "İşlemler Sütununda" bulunan zincir (Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz?) ikonuna tıklayarak ürününüzü manuel olarak eşleştirebilirsiniz. Manuel eşleştirme hakkında detaylı bilgi almak için lütfen "Manuel Eşleştirme" sayfamızı ziyaret ediniz. 

Pazaryeri Eşleştirmesini Kaldırma

Genel grid ekranında "İşlemler Sütununda" bulunan üstü çizik zincir (Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz?) ikonuna tıklayarak ürününüzün pazaryeri olan bağlantısını kaldırabilirsiniz. 

Ürünü Pazaryerinden Silme

Genel grid ekranında "İşlemler Sütununda" bulunan çöp kutusu (Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz?) ikonuna tıklayarak ürününüzün pazaryerinden silebilirsiniz. Bu özellik ürünün pazaryerinden silinmesine izin veren pazaryerlerinde geçerlidir.

Genel İşlemler

  1. Şablonlar: Genel işlemler menüsünün altında bulunan şablonlar linkine tıklayarak daha önceden tanımlanmış olan şablonları listeleyebilir ve değişiklik yapabilirsiniz.
  2. Toplu İşlemler: Genel işlemler menüsünün altında bulunan toplu işlemler linkine tıklayarak toplu işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Toplu işlemler hakkında detaylı bilgi için lütfen "toplu işlemler" sayfamızı ziyaret ediniz.
  3. Api Bilgileri: Genel işlemler menüsünün altında bulunan "Api Bilgileri" linkine tıklayarak pazaryeri api bilgilerine ulaşabilir, değişiklik yapabilirsiniz.
  4. İşlem Log : Genel işlemler menüsünün altında bulunan "işlem log" linkine tıklayarak manuel gönderme işlemlerinin log kayıtlarına ulaşabilirsiniz.
  5. Toplu İşlem Log: Genel işlemler menüsünün altında bulunan "Toplu İşlem Logları" linkine tıklayarak Entegrapi'nin otomatik olarak yaptığı toplu işlemlerin log kayıtlarını inceleyebilirsiniz.

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler