Entegrapide bulunan manuel eşleştirme özelliğini kullanarak ürününüzü parayeri ile manuel olarak eşleştirebilirsiniz. 

Genellikle barkod çakışması ve kategori ürünlerinde meydana gelen problemlerde bu özellik sıklıkça sorunun giderilmesinde etkin rol oynamaktadır. 

Manuel Eşleştirmeyi Nereden Nasıl Yapabilirim?

Genel grid ekranında "İşlemler Sütununda" bulunan zincir (Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz? 15) ikonuna tıklayarak ürününüzü manuel olarak eşleştirebilirsiniz.

Her pazaryerine göre manuel eşleştirme bilgileri değişmektedir.

n11 Ürününü Manuel Eşleştirme

n11 manuel eşleştirme bilgileri n11 id, n11 katalog barkodu ve n11 mağaza notu alanlarından oluşmaktadır.

 1. n11 Id: Ürünün pazaryerindeki n11 tarafından atanan ürün kodunu temsil etmektedir. Ürünün n11 koduna n11 panelinizdeki ürün listesi ekranından ulaşabilirsiniz.
 2. n11 Katalog Barkodu: Bu alan daha çok barkod çakışması problemlerini gidermek için kullanılmaktadır. Entegrapide tanımladığınız barkod n11 deki katalog barkodu ile aynı olmayabilir. Bu tip durumlarda bu alanı kullanarak n11 e özel ürün barkodu tanımlayabilirsiniz. Böylelikle ürün barkodunuzdan kaynaklı eşleşme problemini çözümleyebilirsiniz.

  n11 Ürün ID si

 3. n11 Mağaza Notu: Bu alan genellikle n11 katalog ürünlerinde ürün açıklaması uzunluğundan dolayı ortaya çıkan problemleri gidermek için kullanılır. Eğer bu alanı doldurursanız Entegrapi ürün açıklaması olarak ürün kartı üzerindeki ürün açıklamasını değil bu alandaki bilgileri n11'e gönderir. 

Trendyol Ürününü Manuel Eşleştirme

Trendyol manuel eşleştirme bilgileri Trendyol id ve Trendyol katalog barkodu alanlarından oluşmaktadır.

 1. Trendyol Id: Ürünün pazaryerindeki Trendyol tarafından atanan ürün idsini temsil etmektedir. Ürünün Trendyol id sine Trendyol panelinizdeki ürün düzenleme adresindeki "/" dan sonraki rakamlardır.

  Trendyol Ürün ID si

 2. Trendyol Katalog Barkodu: Bu alan daha çok barkod çakışması problemlerini gidermek için kullanılmaktadır. Entegrapide tanımladığınız barkod Trendyoldaki katalog barkodu ile aynı olmayabilir. Bu tip durumlarda bu alanı kullanarak Trendyola özel ürün barkodu tanımlayabilirsiniz. Böylelikle ürün barkodunuzdan kaynaklı eşleşme problemini çözümleyebilirsiniz.

Hepsiburada Ürününü Manuel Eşleştirme

Hepsiburada manuel eşleştirme bilgileri Hepsiburada id ve Hepsiburada katalog barkodu alanlarından oluşmaktadır.

 1. Hepsiburada Id: Ürünün pazaryerindeki hepsiburada tarafından atanan ürün SKU yu temsil etmektedir. Ürünün Hepsiburada SKU suna Hepsiburda ürün listesi ekranındaki "SKU" sütunundan ulaşabilirsiniz.

  Hepsiburada SKU Numarası

 2. Hepsiburada Katalog Barkodu: Bu alan daha çok barkod çakışması problemlerini gidermek için kullanılmaktadır. Entegrapide tanımladığınız barkod Hepsiburada katalog barkodu ile aynı olmayabilir. Bu tip durumlarda bu alanı kullanarak Hepsiburdaya özel ürün barkodu tanımlayabilirsiniz. Böylelikle ürün barkodunuzdan kaynaklı eşleşme problemini çözümleyebilirsiniz.

GittiGidiyor Ürününü Manuel Eşleştirme

GittiGidiyor manuel eşleştirme bilgileri GittiGidiyor id, GittiGidiyor katalog barkodu ve GittiGidiyor Ürün Modeli alanlarından oluşmaktadır.

 1. GittiGidiyor Id: Ürünün pazaryerindeki GittiGidiyor tarafından atanan ürün ID yi temsil etmektedir. Ürünün GittiGidiyor ID si, GittiGidiyor ürün listesi ekranındaki ürün fotoğrafının üzerindeki rakamdır.
  GittiGidiyor IDsi

 2. GittiGidiyor Katalog Barkodu: Bu alan daha çok barkod çakışması problemlerini gidermek için kullanılmaktadır. Entegrapide tanımladığınız barkod GittiGidiyor katalog barkodu ile aynı olmayabilir. Bu tip durumlarda bu alanı kullanarak GittiGidiyora özel ürün barkodu tanımlayabilirsiniz. Böylelikle ürün barkodunuzdan kaynaklı eşleşme problemini çözümleyebilirsiniz.
 3. GittiGidiyor Ürün Modeli: GittiGidiyor'da bir ürünün kategorisini seçtikten sonra marka sonrada model seçtiriyorsa bu ürün GittiGidiyor için bir katalog ürünüdür. Bu gibi durumlarda tam eşleşme sağlamak için GittiGidiyor Ürün Modelini bu alan girebilirsiniz.

ÇiçekSepeti Ürününü Manuel Eşleştirme

ÇiçekSepeti manuel eşleştirme bilgileri ÇiçekSepeti id alanından oluşmaktadır.

 1. ÇiçekSepeti ID: Ürünün pazaryerindeki ÇiçekSepeti tarafından atanan ürün ID yi temsil etmektedir. Ürünün ÇiçekSepeti ID si, ÇiçekSepeti ürün listesi ekranındaki fiyat bölümünün sağ tarafında yazan veridir.

  ÇiçekSepeti ID

EpttAVM Ürününü Manuel Eşleştirme

EpptAVM manuel eşleştirme bilgileri EpptAVM id alanından oluşmaktadır.

 1. EpptAVM ID: Ürünün pazaryerindeki EpptAVM tarafından atanan ürün idsini temsil etmektedir. Ürünün EpptAVMid sine EpptAVM panelinizdeki ürün düzenleme adresindeki "/" dan sonraki rakamlardır.

  Epttavm Ürün ID si

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler