Genel işlemler menüsüne "Ürün Listesi" ekranının sağ üst kısmında bulunur. Genel işlemler menüsünü kullanarak şablon tanımları, kategori eşleştirmeleri, toplu işlemler, api bilgileri ve işlem loglarına ulaşabilirsiniz.

Şablonlar

Şablonlar

Şablonlar ürünlerinizi toplu bir şekilde Trendyol'a gönderirken gönderim kurallarını tanımlamanıza yarar. Birden fazla şablon oluşturarak ister kategori isterse ürün bazlı olarak ürünlerinizi bu kurallar çerçevesinde pazaryerine aktarabilirsiniz. Şablonlar hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

  1. n11 Şablonu Oluşturma
  2. Trendyol Şablonu Oluşturma
  3. Hepsiburada Şablonu Oluşturma
  4. EpttAVM Şablonu Oluşturma

Kategori Eşleştirmeleri

Kategori eşleştirmesi, Entegrapi'de bulunan kategorilerinizi pazaryerinde hangi kategoriye karşılık geldiğini tanımlamanıza yarar.  Kategori eşleştirmeleri hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

  1. n11 Kategori Eşleştirmeleri
  2. Trendyol Kategori Eşleştirmeleri
  3. Hepsiburada Kategori Eşleştirmeleri
  4. EpttAVM Kategori Eşleştirmeleri

Toplu İşlemler

Toplu işlemler sayesinde pazaryerine ait toplu işlemler yapabilirsiniz.

Siparişleri Kontrol Et

Siparişleri Kontrol Et

Entegrapi her 30 Dakikada bir otomatik olarak siparişlerinizi pazaryerlerinden içeri aktarır. Herhangi bir sebepten dolayı bu süreyi beklemek istemiyorsanız bu butonu kullanarak işlemi manuel olarak başlatabilirsiniz. 

Ürünleri Pazaryerine Gönder

Bu işlemi başlatarak Entegrapi'de bulunan tüm ürünleri toplu olarak pazaryerine gönderebilirsiniz. Butona bastığınızda işlem 5 dakika içinde başlar ve gönderdiğiniz ürünler arasında güncellenenler varsa Entegrapi pazaryerindeki ürünlerinizi günceller. Yeni eklediğiniz ürünler varsa eklediğiniz ürünleri pazaryerine toplu olarak gönderir.

Ürünleri İçeri Al

Pazaryerinde olup Entegrapi'de olmayan ürünlerin pazaryerinden Entegrapi'ye aktarılmasını sağlar. Ürün ekleme işlemini pazaryeri üzerinde yaparsanız bu buton sayesinde ürünleriniz Entegrapi'ye indirebilirsiniz.

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler