Entegrapi'de bulunan manuel eşleştirme özelliğini kullanarak ürününüzü pazaryeri ile manuel olarak eşleştirebilirsiniz. 

Genellikle barkod çakışması ve kategori ürünlerinde meydana gelen problemlerde bu özellik sıklıkça sorunun giderilmesinde etkin rol oynamaktadır. 

Manuel Eşleştirmeyi Nereden Nasıl Yapabilirim?

Genel grid ekranında "İşlemler Sütununda" bulunan zincir (Genel Grid Ekranında Neler Yapabilirsiniz? 15) ikonuna tıklayarak ürününüzü manuel olarak eşleştirebilirsiniz.

Her pazaryerine göre manuel eşleştirme bilgileri değişmektedir.

n11 Ürününü Manuel Eşleştirme

n11 manuel eşleştirme bilgileri n11 id, n11 katalog barkodu ve n11 mağaza notu alanlarından oluşmaktadır.

 1. n11 Id: Ürünün pazaryerindeki n11 tarafından atanan ürün kodunu temsil etmektedir. Ürünün n11 koduna n11 panelinizdeki ürün listesi ekranından ulaşabilirsiniz.
 2. n11 Katalog Barkodu: Bu alan daha çok barkod çakışması problemlerini gidermek için kullanılmaktadır. Entegrapi'de tanımladığınız barkod n11 deki katalog barkodu ile aynı olmayabilir. Bu tip durumlarda bu alanı kullanarak n11 e özel ürün barkodu tanımlayabilirsiniz. Böylelikle ürün barkodunuzdan kaynaklı eşleşme problemini çözümleyebilirsiniz.

  n11 Ürün ID si

 3. n11 Mağaza Notu: Bu alan genellikle n11 katalog ürünlerinde ürün açıklaması uzunluğundan dolayı ortaya çıkan problemleri gidermek için kullanılır. Eğer bu alanı doldurursanız Entegrapi ürün açıklaması olarak ürün kartı üzerindeki ürün açıklamasını değil bu alandaki bilgileri n11'e gönderir. 

Trendyol Ürününü Manuel Eşleştirme

Trendyol manuel eşleştirme bilgileri Trendyol id ve Trendyol katalog barkodu alanlarından oluşmaktadır.

 1. Trendyol Id: Ürünün pazaryerindeki Trendyol tarafından atanan ürün idsini temsil etmektedir. Ürünün Trendyol id sine Trendyol panelinizdeki ürün düzenleme adresindeki "/" dan sonraki rakamlardır.

  Trendyol Ürün ID si

 2. Trendyol Katalog Barkodu: Bu alan daha çok barkod çakışması problemlerini gidermek için kullanılmaktadır. Entegrapi'de tanımladığınız barkod Trendyol'daki katalog barkodu ile aynı olmayabilir. Bu tip durumlarda bu alanı kullanarak Trendyol'a özel ürün barkodu tanımlayabilirsiniz. Böylelikle ürün barkodunuzdan kaynaklı eşleşme problemini çözümleyebilirsiniz.

Hepsiburada Ürününü Manuel Eşleştirme

Hepsiburada manuel eşleştirme bilgileri Hepsiburada id ve Hepsiburada katalog barkodu alanlarından oluşmaktadır.

 1. Hepsiburada Id: Ürünün pazaryerindeki hepsiburada tarafından atanan ürün SKU yu temsil etmektedir. Ürünün Hepsiburada SKU suna Hepsiburada ürün listesi ekranındaki "SKU" sütunundan ulaşabilirsiniz.

  Hepsiburada SKU Numarası

 2. Hepsiburada Katalog Barkodu: Bu alan daha çok barkod çakışması problemlerini gidermek için kullanılmaktadır. Entegrapi'de tanımladığınız barkod Hepsiburada katalog barkodu ile aynı olmayabilir. Bu tip durumlarda bu alanı kullanarak Hepsiburada'ya özel ürün barkodu tanımlayabilirsiniz. Böylelikle ürün barkodunuzdan kaynaklı eşleşme problemini çözümleyebilirsiniz.

ÇiçekSepeti Ürününü Manuel Eşleştirme

ÇiçekSepeti manuel eşleştirme bilgileri ÇiçekSepeti id alanından oluşmaktadır.

 1. ÇiçekSepeti ID: Ürünün pazaryerindeki ÇiçekSepeti tarafından atanan ürün ID yi temsil etmektedir. Ürünün ÇiçekSepeti ID si, ÇiçekSepeti ürün listesi ekranındaki fiyat bölümünün sağ tarafında yazan veridir.

  ÇiçekSepeti ID

EpttAVM Ürününü Manuel Eşleştirme

EpptAVM manuel eşleştirme bilgileri EpptAVM id alanından oluşmaktadır.

 1. EpptAVM ID: Ürünün pazaryerindeki EpptAVM tarafından atanan ürün idsini temsil etmektedir. Ürünün EpptAVM id sine EpptAVM panelinizdeki ürün düzenleme adresindeki "/" dan sonraki rakamlardır.

  Epttavm Ürün ID si

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler