Ürün bazlı şablon tanımı , ürününüzü pazaryerlerine gönderirken kategori şablonundan bağımsız olarak kurallarını tanımlamanıza yarar. 

Ürün Bazlı Şablon Tanımlamasını Nereden Yapabilirim?

Kategori bazlı şablon tanımlamalarına sol menüde yer alan Pazaryeri Yönetimi bölümünün altında bulunan "Kategori Bazlı" bölümünden ulaşabilirsiniz.

Ürün Bazlı Şablon Tanımlamasını Nereden Yapabilirim?

Ürün Bazlı Şablon Oluşturma

Entegrapi'nin ürün bazlı şablon özelliğini kullanarak belirlediğiniz kriterlerdeki ürünlere veya tekbir ürüne şablon tanımlayabilirsiniz. Ürün bazlı şablonu kaldırdığınızda ürününüz tekrardan kategori bazlı şablondaki kriterlerle pazaryerine gönderilecektir.

 1. Sola menüde yer alan ilgili menüdeki "Ürün Bazlı" altındaki "Şablon tanımlama" butonuna basın,
 2. Gelen ekranda ürünününüz direk aratabilir ya da filtrele seçeneğini kullanarak marka, kategori, fiyat veya stok durumuna göre filtre uygulayabilirsiniz. Filtreleme seçeneklerinizi belirledikten sonra "ÜRÜNLERİ GETİR" butonuna basınız. 

  Ürün Bazlı Şablon Oluşturma

 3. Sistem seçtiğiniz kriterlere uyan ürünleri listeleyecektir. Gelen ürünler arasından şablon uygulamak istemediğiniz ürünlerin sağ taraftaki açma/kapama butonunu kullanarak seçebilirsiniz.
 4. Ürün listesini ayarladıktan sonra "devam et" butonuna basınız.

  Ürün bazlı şablon uygulanacak ürünler

 5. Bu bölümü kullanarak çalışmak istediğiniz tüm pazaryeri için şablonlarınızı tek bir ekran üzerinden tanımlayabilirsiniz.
 6. Gelen ekranda şablonunu tanımlamak istediğiniz pazaryerlerinin sağ tarafında bulunan butonu aktif edin. 
  Ürün Bazlı Şablon Tanımlamasını Nereden Yapabilirim?
 7. Aktif edilen pazaryerleri için seçtiğiniz kategoriler özelinde yeni bir şablon tanımlayabilir ya da varsa daha önceden tanımlamış olduğunuz şablonu seçebilirsiniz.
  Ürün Bazlı Şablon Tanımlamasını Nereden Yapabilirim?
 8. "Yeni Şablon Tanımlamak İstiyorum" seçeneğini seçerek şablon ayarlarını giriniz. Şablon tanımları her pazaryeri için değişiklik gösterebilir detaylı bilgi için "Pazaryeri Şablon Ayarları" bölümünü inceleyiniz.
 9. Gerekli ayarları yaptıktan sonra sağ altta yer alan "DEVAM ET"  butonuna basınız. 
 10. Gelen ekranda Entegrapi size yaptığınız şablon ayarından sonra ürününüzün pazaryerindeki fiyatını gösterecektir.
 11. Kontrol ettikten sonra KAYDET diyerek işleminizi tamamlayın.

Ürün Bazlı Şablonları Listeleme , Düzenleme Silme

Menüde bulunan "Ürün Bazlı" altındaki eşleştirmelere tıkayarak daha önceden tanımlamış olduğunuz ürün bazlı şablonlarınızın yer aldığı liste ekranına ulaşırsınız. Bu ekranı kullanarak önceden tanımlanmış olan verileriniz filtreleyebilir, güncelleyebilir veya silebilirsiniz. 

Ürün Bazlı Şablon Tanımlamasını Nereden Yapabilirim?


Eğer bir ürünün ürün bazlı şablonunu silerseniz ürün üzerinde bulunan kategori bazlı şablon geçerli olacaktır.

Bu bilgiler yardımcı oldu mu ?

İlgili Makaleler